ŠKODA Auto Szkoła

Powstała w 2004 roku ŠKODA Auto Szkoła specjalizuje się w doskonaleniu kierowców
w zakresie bezpiecznej, ekonomicznej czy defensywnej jazdy.

Škoda Auto Szkoła

Jest to szkoła doskonalenia techniki jazdy, której zadaniem jest eliminowanie złych nawyków i błędów popełnianych przez kierowców oraz doskonalenie ich umiejętności w prowadzeniu samochodu, a w rezultacie zmniejszenie liczby wypadków z udziałem zarówno kierowców jak i pieszych.

Trenerzy ŠKODA Auto Szkoła posiadają certyfikaty ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg, które dają im uprawnienia do przeprowadzania szkoleń w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy w całej Europie. Dodatkowo, instruktorzy ŠKODA Auto Szkoła posiadają również certyfikaty EcoDriving Finland oraz ECOWILL.

ŠKODA Auto Szkoła - kompetencje

ŠKODA - Marka
odpowiedzialna społecznie

Od lat angażujemy się w projekty mające na celu podniesienie bezpieczeństwa drogowego. W ramach tych działań powstały nasze inicjatywy...

Szkoła Auto ŠKODA

...przeszkoliliśmy już ponad 17 000 kierowców... Od 8-miu lat nasza doświadczona kadra wspiera kierowców rozwijając ich umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy, eco drivingu, jak i offroad drivingu. W ramach projektu L-driving oferujemy jako jedna z niewielu szkół w Polsce kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych.

Szkoła Auto w TVN Turbo

11-odcinkowy cykl przygotowanym pod patronatem Škody. Od 8-miu lat nasza doświadczona kadra wspiera kierowców rozwijając ich umiejętności w zakresie bezpiecznej jazdy, eco drivingu, jak i offroad drivingu. W ramach projektu L-driving oferujemy jako jedna z niewielu szkół w Polsce kursy nauki jazdy dla osóbniepełnosprawnych.

Przewodnik dla
zmotoryzowanych Pascal

...sprawdziliśmy ponad 3000 tras i opisaliśmy je w przewodnikach...

Program Edukacyjny - Ucz się z nami

...przywieźliśmy najlepsze praktyki motoryzacyjne z 10 krajów Europy, aby podzielić się nimi z polskimi kierowcami. W 11-odcinkowym cyklu przygotowanym pod patronatem Škody będziemy wyjaśniać, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, wykonywać newralgiczne manewry, wreszcie do czego służą wszelkie systemy bezpieczeństwa w naszych autach.

Dzięki tym doświadczeniom, powstało Innowacyjne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab - Zapraszamy!

Dopełnieniem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ŠKODA Autodrom Poznań, tor służący praktycznemu doskonaleniu umiejętności jazdy kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych. Plac manewrowy, 6-metrowe wzniesienie o nachyleniu 10% z matą poślizgową, krąg z przeszkodą wodną, „szarpak” – w takich warunkach kierowcy mogą doskonalić technikę jazdy, by zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

ŠKODA Auto Szkoła - idea

Zły stan bezpieczeństwa
na polskich drogach?

Jak pokazują statystyki stan bezpieczeństwa na polskich drogach nie należy do najlepszych. W takich warunkach niezwykle ważna jest świadomość kierowców, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu oraz znajomość własnego pojazdu.

Jakie mogą być tego przyczyny? Przeanalizowaliśmy sytuację drogową w naszym kraju

Wypadki na polskich drogach są głównie efektem ludzkich błędów i złego stanu nawierzchni drogowej. Do czterech głównych przyczyn złego stanu bezpieczeństwa na polskich drogach należą: niedostosowanie się do prędkości na terenie zabudowanym, jazda bez zapiętych pasów, jazda pod wpływem alkoholu oraz dziurawa sieć drogowa.

Sprawność kierowcy

2017-11-17

Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu drogowego...

więcej

Skoda Karoq zdobywa pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

2017-11-10

Niezależna europejska organizacja oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów Euro NCAP oceniła ŠKODĘ KAROQ. Kompaktowy SUV dołączył do grona modeli ŠKODY posiadających maksymalną notę pięciu gwiazdek, co daje mu tytuł jednego z...

więcej

SKODA bezkonkurencyjna we wrześniu

2017-10-20

ŠKODA we wrześniu zanotowała kolejny wzrost o 9,9% wobec wyniku osiągniętego w tym miesiącu rok temu, umacniając się na pozycji lidera polskiego rynku. Czeska marka niepodzielnie rządzi zarówno wśród Klientów Indywidualnych (1 155...

więcej