aktualności - ŠKODA zasila szeregi TOPR! 2014-03-17 wróć do listy

ŠKODA zasila szeregi TOPR!

Ekipa ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego rozszerzyła swoją flotę o nowe wsparcie techniczne w postaci aut: ŠKODY Octavia Combi i Yeti Outdoor - oba z napędem 4x4. W ubiegłym tygodniu Katarzyna Misztal, Specjalista ds. marketingu i PR, wręczyła klucze do aut Naczelnikowi TOPR, Janowi Krzysztofowi.

„Przekazane auta powstały z myślą o przemieszczaniu się w wymagających warunkach, cieszymy się więc, że będą mogły sprostać niejednemu wyzwaniu, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa w górach” – powiedziała przedstawicielka marki ŠKODA. „Jesteśmy dumni z tego, że od 11 lat możemy wspierać Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe tworząc jego flotę”.

Setki razy w roku wyruszamy na akcje ratownicze
po górskich bezdrożach. Zapoznaliśmy się już z nowymi
modelami, jesteśmy pewni, że sprawdzą
się w wymagających warunkach naszej pracy - mówi
Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia
Ratunkowego, Jan Krzysztof

Wybór modeli nie był przypadkowy. Ratownicy doceniają off-roadowy styl ŠKODY Yeti, jej przestronne wnętrze oraz oszczędny i dynamiczny silnik. Pomocna będzie także Octavia Combi, której napęd został skonstruowany tak, by sprawdzić się zarówno na nieutwardzonych lub śliskich drogach, jak też górskich serpentynach.

ŠKODA Polska wspiera działania TOPR od 2003 roku. Pierwszymi autami, jakie zostały przekazane, były Octavia w wersji 4x4 i Octavia Scout. Aktualnie we flocie TOPR jest 8 samochodów marki, gotowych ułatwiać pracę ratownikom, a co najważniejsze - nieść pomoc w najtrudniejszych warunkach górskich.

... ...