aktualności - NOWA SKODA KAROQ 2017-08-04 wróć do listy

NOWA SKODA KAROQ

„Początek produkcji seryjnej nowej ŠKODY KAROQ jest ważnym krokiem milowym dla całej firmy i oczywiście dla pracowników fabryki w Kvasinach"- powiedział Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki. „W ciągu ostatnich miesięcy cały zespół przygotowywał się intensywnie na wejście nowego modelu w skład naszej produkcji” - wyjaśnia Oeljeklaus.

Do licznych zalet modelu należą niewątpliwie imponująca pojemność bagażnika, reflektory full-LED oraz cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień, który będzie dostępny w ŠKODZIE po raz pierwszy. W modelu dostępnych będzie łącznie pięć wariantów silników o mocy od 85 kW (115 KM) do 140 kW (190 KM). Nowa ŠKODA KAROQ zachwyci także przemyślanymi rozwiązaniami, takimi jak tylne siedzenia z systemem VarioFlex czy bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika.

Kvasiny są jednym z trzech miejsc produkcji ŠKODY w Czechach. Zakład ten jest obecnie największym pracodawcą przemysłowym w regionie Hradec Králové i zatrudnia obecnie 8 000 osób. Zakłady produkcyjne w ostatnich latach zostały kompleksowo rozbudowane i unowocześnione. Od samego początku 2015 roku firma ŠKODA AUTO zainwestowała ok. 11 mld koron w rozwój możliwości produkcji modeli SUV w zakładzie. W kolejnych latach zdolności produkcyjne stopniowo wzrosną do 295 000 samochodów rocznie.

W ramach przyszłej strategii ŠKODY, marka będzie kłaść mocny nacisk na rozszerzenie oferty modelowej w najbliższych latach, koncentrując się przede wszystkim na portfolio w segmencie SUV. 

... ... ...