aktualności - Tysiące zawodników wystartowało w SKODA Poznań Bike Challenge 2017-09-15 wróć do listy

Tysiące zawodników wystartowało w SKODA Poznań Bike Challenge

W minioną niedzielę odbyła się 4 edycja ŠKODA Poznań Bike Challenge – największego kolarskiego wyścigu amatorskiego w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 6000 zawodników oraz prawdziwe tłumy kibiców. Fani dwóch kółek mogli zobaczyć w akcji także zawodowych kolarzy, znanych z tras wielkich tourów, jak np. Bartosza Huzarskiego.

„Marka ŠKODA od lat angażuje się w rowerową aktywność, świetnie wpisując się w powszechnie panujący trend na sportowy i aktywny tryb życia. Cieszymy się, że jako sponsor wyścigu ŠKODA Poznań Bike Challenge możemy wspierać inicjatywę, zachęcająca do jazdy na rowerze i do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, ale na szczęście wspaniali uczestnicy wyścigu i wszyscy kibice zadbali o gorącą atmosferę wydarzenia” – mówi Klaudyna Gorzan, Kierownik ds. PR marki ŠKODA.

Amatorscy kolarze pomimo wiatru i deszczu dzielnie ścigali się na poznańskiej Malcie. Najwcześniej, na dystansie 18 kilometrów wystartowali zawodnicy, uczestniczący w ŠKODA FAMILY CHALLENGE - wyścigu stworzonym specjalnie dla rodzin z dziećmi. Na starcie można było zobaczyć całe pokolenia miłośników rowerów: od rodziców z dziećmi w fotelikach, po przedszkolaków z dziadkami. Ogrom emocji wzbudził także wyścig na 5 km, w którym uczestniczyli najmłodsi uczestnicy imprezy. Prawdziwa i zacięta rywalizacja odbywała się na kolejnych dystansach - 50 km i 120 km. Jazda na rowerach szosowych w szybkim tempie, biorąc pod uwagę panujące warunki, była nie lada wyzwaniem.

...